Vítejte v Bohuticích

Vítejte na internetových stránkách obce Bohutice!

Pokud jste k nám dosud neměli možnost zavítat, možná Vás některé informace inspirují, abyste tak konečně učinili. Jestliže jste u nás už byli, tak třeba zjistíte, že jste v Bohuticích ještě neviděli a nezažili všechno, co se u nás vidět a zažít dá. 
Ti, kteří už pravidelně dýchají vzduch pod Leskounem a těší se výhledem na Pálavu, zde mohou nalézt většinu potřebného, pokud potřebují něco vyřídit, dozvědět se co se chystá nebo sdělit svůj pohled na to, co by se třeba do budoucna chystat mělo.
Tak tedy vítejte ještě jednou v Bohuticích, obci s dobrým vínem, lahodnými meruňkami, napínavou historií a s příjemnými lidmi.

Nově nás naleznete i na FB .

V Bohuticích aktuálně:


Nouzový stav - informace

 roj: https://www.denik.cz/z_domova/test-koronavirus-system-tisice-20200314.htmlOd 25. března 2020 mohou chodit do prodejen Od OdD

 

Zprávy z obecního úřadu:

Rekonstrukce komunikace Na návsi

Přibližně od 1. června 2020 budou zahájeny práce spojené s rekonstrukcí komunikace Na návsi.

Stavba se bude týkat komunikace od Pohostinství u Cóla po křižovatku silnice ke hřbitovu a k Jednotě.

V průběhu stavby dojde k vybagrování původní komunikace a nebude možné na tato místa automobilem zajet.

Toto upozornění se týká občanů bydlících na ulici Na návsi, Na pekárně a v ulici ke hřbitovu.

V případě, že máte možnost parkování automobilů na vlastních pozemcích za domem (Humna, Za cihelnou), využijte primárně této možnosti.

Před zahájením stavby, prosím, přeparkujte svoje automobily na komunikace, které budou průjezdné.

Uzavření komunikace bude označeno dopravním značením, které prosím respektujte.

Ve dny svozu komunálního odpadu bude přistavení nádob řešen dle průběhu stavby. V případě, že nebude možný vjezd sběrného automobilu na stavbu, upozorníme Vás obecním rozhlasem.

V takovém případě se snažte umisťovat Vaše nádoby na pozemky za zahrady. V případě, že tato možnost není, můžete nádoby na odpad v době svozu odpadu přistavit na hlavní silnici k trafostanici, do ulice mezi kostelem a školou, do ulice Za cihelnou a do ulice k prodejně Jednota. Občanům bydlícím v ulici ke hřbitovu provedou svoz nádob zaměstnanci Obecního úřadu, a to v pondělí dopoledne před pravidelným termínem svozu.

Po dobu rekonstrukce komunikace bude platit přísný zákaz vjezdu a parkování na této komunikaci.

Stavební práce budou trvat přibližně 60 dnů od předání staveniště.

O přesném termínu zahájení prací na komunikaci budete předem informování místním rozhlasem.

Děkujeme za pochopení a toleranci.

 

Místní poplatky na rok 2020

Výše poplatků se pro rok 2020 nemění – poplatky za svoz komunálního odpadu činí 600 Kč a poplatek za psa činí 100 Kč, jejich splatnost se prodlužuje do  30.4.2020.

Poplatky je možné zaplatit také bankovním převodem, a to na účet Obce Bohutice vedený u České spořitelny, č. účtu 1582037309/0800. Jako variabilní symbol uvádějte číslo popisné domu, kterého se poplatky týkají. V případě, že budete platit poplatky pouze za některé obyvatele hlášené na daném čísle popisném, uvádějte datum narození.

Ostatní informace:

Informační leták k závěrečné fázi EET - více info zde

Přechod na DVB-T2 - více info zde

Plánované vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech se jedná s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile bude nový harmonogram, budeme Vás o něm neprodleně informovat.

Kulturní akce: 


    

 

Přehled drážních výluk

Brno - Ivančice - Platné od 23.3.2020

 IROP CZ RO B C RGB logo malé

Název projektu: Rekonstrukce chodníků na návsi Bohutice

Reg.č.projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0010128

Cíl projektu: Cílem projektu je zvýšit bezpečnost dopravy pro pěší podél veřejně přístupné místní komunikaci v obci Bohutice, a to rekonstrukcí stávajícího chodníku.Realizace projektu: 
2019

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Partneři obce:

 Nacace ČEZ kudy z nudy OBK  Aktivní zóna Znojemské vinařství