Vítejte v Bohuticích

Vítejte na internetových stránkách obce Bohutice!

Pokud jste k nám dosud neměli možnost zavítat, možná Vás některé informace inspirují, abyste tak konečně učinili. Jestliže jste u nás už byli, tak třeba zjistíte, že jste v Bohuticích ještě neviděli a nezažili všechno, co se u nás vidět a zažít dá. 
Ti, kteří už pravidelně dýchají vzduch pod Leskounem a těší se výhledem na Pálavu, zde mohou nalézt většinu potřebného, pokud potřebují něco vyřídit, dozvědět se co se chystá nebo sdělit svůj pohled na to, co by se třeba do budoucna chystat mělo.
Tak tedy vítejte ještě jednou v Bohuticích, obci s dobrým vínem, lahodnými meruňkami, napínavou historií a s příjemnými lidmi.

Nově nás naleznete i na FB .

V Bohuticích aktuálně:

Nouzový stav - informace

 

  •  Nová informační linka v souvislosti s koronavirem: 1212
Na této lince jsou poskytovány základní informace týkající se koronaviru a onemocnění COVID-19, které způsobuje. Volejte v případě tělesné teploty nad 38 st., kontaktu se zahraničím, dušnosti či schvácenosti. Na lince jsou proškolení operátoři, zaměstnanci ministerstev, ale také dobrovolníci z řad veřejnosti.
Linky 155 a 112 volejte jen v případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života.
Seznam laboratoří, které provádějí testování, zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na specializovaném webu koronavirus.mzcr.cz.Pro jihomoravský kraj je odběrné místo ve Fakultní nemocnici Brno.
 
 

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/test-koronavirus-system-tisice-20200314.htmlOd 25. března 2020 mohou chodit do prodejen Od OdD
Od 25. března 2020 mohou chodit do prodejen potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2 pouze senioři a handicapovaní v časech od 8:00 do 10:00 h.
V ostatních časech můžou nakupovat všichni, tedy i senioři.
S ohledem na jejich bezpečnost jim doporučujeme využívat pouze tohoto časového omezení.
Děkujeme, že dbáte nejen o zdraví své, ale i všech okolo vás.
 
  • Obecní úřad - úřední hodiny
Z důvodu nařízení vlády oznamujeme změnu úředních hodin kanceláře OÚ Bohutice:
Pondělí a středa 08:00 h - 11:00 h
 
  •  Expozice křížové cesty a TIC Bohutice
V rámci mimořádných bezpečnostních opatření je uzavřena s okamžitou platností Expozice bohutické křížové cesty a TIC Bohutice, a to až do odvolání.

 


 

Zprávy z obecního úřadu:

Místní poplatky na rok 2020

Výše poplatků se pro rok 2020 nemění – poplatky za svoz komunálního odpadu činí 600 Kč a poplatek za psa činí 100 Kč, jejich splatnost se prodlužuje do  30.4.2020.

Poplatky je možné zaplatit také bankovním převodem, a to na účet Obce Bohutice vedený u České spořitelny, č. účtu 1582037309/0800. Jako variabilní symbol uvádějte číslo popisné domu, kterého se poplatky týkají. V případě, že budete platit poplatky pouze za některé obyvatele hlášené na daném čísle popisném, uvádějte datum narození.

Ostatní informace:

Informační leták k závěrečné fázi EET - více info zde

Přechod na DVB-T2 - více info zde

Plánované vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech se jedná s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile bude nový harmonogram, budeme Vás o něm neprodleně informovat.

Kulturní akce: 


    

 

Přehled drážních výluk

Brno - Ivančice - Platné od 23.3.2020

 IROP CZ RO B C RGB logo malé

Název projektu: Rekonstrukce chodníků na návsi Bohutice

Reg.č.projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0010128

Cíl projektu: Cílem projektu je zvýšit bezpečnost dopravy pro pěší podél veřejně přístupné místní komunikaci v obci Bohutice, a to rekonstrukcí stávajícího chodníku.Realizace projektu: 
2019

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Partneři obce:

 Nacace ČEZ kudy z nudy OBK  Aktivní zóna Znojemské vinařství