Obsah stránky

Život v Bohuticích - Občanská vybavenost

VODOVOD

První zmínka o místním vodovodu, který vedl od studánky v lese dřevěným potrubím do kašny v zámeckém nádvoří, se vede od roku 1923. V roce 1949 se začíná nahrazovat dřevěné potrubí novými azbestovými trubkami. V roce 1950 byla výměna potrubí dokončena. V roce 1960 se vybudoval vodovod pro potřebu místního JZD a v roce 1964 byla započata stavba vodovodu pro obec a dokončena byla v roce 1973. Vodovod byl vybudován za pomoci místních obyvatel.

KANALIZACE

V roce 1965 byly započaty práce na výstavbu dešťové kanalizace. Začíná u domu Ludvíka Závišky a vyúsťuje naproti sokolovně u sochy sv. Jana Nepomuckého. Kanalizace slouží pro odvod povrchové dešťové vody. Celková délka činí 470 m.

Na sklonku roku 2014 bylo započato s budováním splaškové kanalizace v rámci svazku obcí BOB (Bohutice-Olbramovice-Branišovice) s napojením na čistírnu odpadních vod, která je umístěna v Branišovicích.

PLYNOFIKACE

V devadesátých letech 20. stol. byly započaty práce na výstavbu plynofikace. V roce 1993 byla tato výstavba úspěšně dokončena.

KOUPALIŠTĚ – RYBNÍK OBŮRKA

V letech 1953-1954 bylo vybudováno v tehdejší zámecké zahradě koupaliště. Koupaliště bylo zároveň rezervou vody pro případ požáru. Koupaliště bylo slavnostně otevřeno dne 19. června 1955.
V roce 2013 bylo technicky již nevyhovující koupaliště kompletně přebudováno na klidovou zónu s rybníčkem Obůrka. V současné době v něm lze spatřit vodní rostliny a ryby.

ŽELEZNICE

Se stavbou železnice bylo započato v lednu 1868. Za panskou sýpkou byla plánována stanice, avšak úsilím tehdejšího majitele panství Seydla byla zrušena, prý by se sem dostalo mnoho podezřelých a nebezpečných lidí. V současné době jsou Bohutice zastávkou na 47. kilometru železniční trati z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou.

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Obcí prochází autobusová linka IDS JMK č. 450 (Miroslav – Jiřice u Miroslavi, přes Branišovice a Olbramovice) zabezpečuje tak spolu s vlakem velmi dobré spojení obce s Brnem, Moravským Krumlovem, Miroslaví i přilehlými obcemi.

TĚLOVÝCHOVA A SPORT

V obci je nově zrekonstruovaná tělocvična, která slouží také jako sál pro pořádání kulturních akcí. Hřiště FC Bohutice 'Pod Zahradou' má dobré zázemí v moderních kabinách, zrekonstruovaných v roce 2008. Od roku 2014 je rovněž položena umělá závlaha hřiště. Za budovou základní školy je hřiště na tenis, nohejbal, malou kopanou a další sporty s umělým povrchem.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.