Obsah stránky

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Bohutice

Unie rodičů při Základní a Mateřské škole Bohutice je dobrovolný spolek rodičů dětí školou povinných a nyní i předškolních, s bohatou a dlouhou tradicí.

Unie rodičů pořádá různé společenské a sportovní akce nejen pro děti a jejich rodiče, ale také pro širokou veřejnost. Pokud se podaří dosáhnout nějakého skromného výtěžků těchto aktivit, je opět investován do dalších činností, jako je například příspěvek dětem na úhradu nákladů na výlety, školy v přírodě a podobně.

Takovým prvním počinem Unie v kalendářním roce je Maškarní ples pro děti.

S úspěchem se setkalo také pořádání posezení u vína a cimbálové muziky, které není sice určeno dětem, ale díky jeho výtěžku pak je možno právě dětem na ledacos přispět.

Obvyklé pokračování aktivit Unie rodičů je pálení čarodějnic, na které mohou přijít všichni bez rozdílu věku a pohlaví.

Další akcí je listopadový lampionový průvod s ohňostrojem a rázem se ocitáme na konci roku.

Tradiční rozsvěcení vánočního stromu na zámeckém nádvoří na adventní neděli bylo již několikrát zpestřeno vánoční dílničkou pro děti, kde se zdobily se perníky, vykrajovala mýdla nebo lepil papírový řetěz. Vždycky je také připraveno teplé občerstvení v podobě svařeného vína pro rodiče a vánočního punče pro děti. Pokud se to podaří, tak rovněž přijde i Mikuláš, aby hodné děti odměnil.

Poslední společenskou událostí roku, která je pořádána za přispění Unie, je vánoční koncert dětí ze školy a školky v kostele s následným jarmarkem, svařákem a vánočkou na zámeckém nádvoří.

Zveme všechny rodiče, ale i ty, jejichž děti už školním lavicím odrostly, aby se přišli určitě se na kteroukoliv z akcí Unie rodičů podívat.

Pro jakékoliv další dotazy je Vám k dispozici předsedkyně Unie rodičů Ing. Jan Helešic.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.