Obsah stránky

Nový větrolam u bohutického hřiště

Nebezpečný větrolam u hřiště v Bohuticích vyměnili za nový

12.11.2015 - Dnešní dopoledne strávili žáci mateřské a základní školy v Bohuticích na čerstvém vzduchu. Společně s dalšími pracovitými občany malé obce nedaleko Moravského Krumlova se totiž postarali o výsadbu stromořadí okolo místního sportovního areálu, které tak nahradilo staré a nebezpečné stromy, jež na místě stály doposud. Vysazení nové aleje po obvodu bohutického hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 55 888 korun.

Dosud se v okolí sportovního areálu s fotbalovým hřištěm v Bohuticích nacházela prořídlá alej sloužící jako větrolam. Stromy byly přestárlé, proschlé a pro okolí nebezpečné. „Areál sdružuje většinu sportovních příležitostí pro naše občany a každý den ho navštěvují desítky dětí i dospělých. Zejména za zhoršeného počasí ohrožoval starý a prořídlý větrolam s padajícími větvemi jejich bezpečnost. Naplánovali jsme tedy jeho obnovu, což se k našemu potěšení setkalo s velkým ohlasem i pomocí našich občanů,“ komentoval starosta Bohutic Pavel Štefka.

V průběhu dne tak žáci místní mateřské a základní školy společně s dalšími bohutickými dobrovolníky nahradili staré stromy dvaadvaceti mladými lipami a javory. Sportovní areál tím znovu získal bezpečnou ochranu před větrem a prachem z okolí, mladé stromy rovněž prostor kolem sportovní plochy zvelebily a nabídly příjemný stín do letních měsíců i přirozený kryt a zdroj potravy pro drobná zvířata.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice nově vysazovat či obnovovat stromořadí od roku 2011. Díky neustávajícímu zájmu žadatelů o grant se podařilo vysadit téměř dvě stovky alejí, i letos jich přibývají desítky. Stále častěji se do výsadby i samotných žádostí o novou zeleň zapojuje široká veřejnost, která si uvědomuje pozitivní vliv stromů v místě svého bydliště. „Bohutice se staly ukázkovým příkladem spolupráce aktivních dětí, dospělých i zastupitelů obce. Díky přispění každého z nich zdobí tamní sportovní areál nové stromy, jejichž pozitivní vliv nespočívá pouze v estetické funkci, ale i ochraně hřiště před nepříznivými vlivy prostředí,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.